Znáte už hoop dance???
Přidáno dne 12. 02. 2015

Mám právě dvě hodinky volna mezi klientkami, a tak jsem si řekla, že bych toho mohla využít nějakým aktivním způsobem, které uvolní moje tělo….. alespoň, že jsem si ráno nezapomněla do auta přibalit mojí cestovní (hoop) obruč! Teď už mám za sebou téměř hodinové kroužení a napadlo mě, že bych mohla dál do světa poslat zprávu o tom, jak skvělá aktivita to je – takže na zbytek mého volného času jsem zasedla k počítači.

Miluji tanec a pohyb, bubnování, chrastítka, cokoliv co vyjadřuje život a radost! Je tomu už téměř rok, co jsem potkala Janu Hrdinovou, která mě okrajově seznámila s „kouzelnou“ obručí. Netrvalo dlouho a do dvou měsíců jsem měla obruč doma – samozřejmě růžovou, v mojí oblíbené barvě a zároveň cestovní verzi, abych jí mohla kdykoliv a kamkoliv brát se mnou.

Zpočátku to byla obrovská dřina. Udržet obruč na těle a do toho neporozbíjet všechny předměty v bytě, které mi přišly do cesty, byl zpočátku velice nesnadný úkol. Vydala jsem se cestou samouka, protože sladit diář s pravidelnými tréninky v Praze pro mě bylo takřka nemožné. O to větší zábava to ale pro mě byla – objevovat a zkoumat co obruč dovede! Po čase jsem měla pocit, že se mi daří konečně dojít do momentu, kdy se už nesnažím na sobě jen obruč udržet, ale začala jsem s ní tančit a užívat si s ní pohyb. Ráda bych podotkla, že nejsem bůhví jaký „kroužič“, který z fleku ukáže spousty triků u kterých lidem spadne brada k zemi – to třeba až časem :-).

Před tím, než jsem objevila obruč, jsem vyzkoušela i jiné zajímavé aktivity, ale….. 

boulderingZamilovala jsem si bouldering, ale na ten potřebuji „speciální“ podmínky a zároveň to sladit s tím mým, občas chaotickým, diářem

Stejně tak slackline – také skvělá aktivita u které je legrace a navíc posiluje tělo, a s podmínkami pro praktikování je to o něco lepší (stačí dva stromy nebo kůly kam lajnu uchytit)…. Ale pořád to není ono na pravidelnost, a to hlavně v zimě.

No jo, ale taková obruč! Taková obruč se dá používat celoročně :-). Pokud nežijete v úplným mini-bytě, tak se dá kroužit doma (celoročně i za nepříznivých podmínek :-)) a zároveň se s ní dá kroužit kdekoliv venku. A když jedete na dovolenou? Obruč může jet s vámi! Ta moje se mnou byla víc jak 2 měsíce v jižní Anglii a pak jeden měsíc na druhé straně planetě na Bali.

Za téměř rok, co je obruč mojí kamarádkou, jsem zjistila, že to je nejen báječný zdroj zábavy, ale navíc mi pěkně rovná tělo, můžu si u toho příjemně zaposilovat, v případě potřeby i zameditovat! Celkově je úžasná ke zlepšení vnímání vlastního těla a především pánve. A hlavně!!! Hlavně se o tuto aktivitu zajímají ženy, které jsou stále usměvavé, takže jakmile začnete kroužit, máte kolem sebe nové vysmáté kamarádky :).

jana skolahoopinguAbych neměla pocit, že jsem úplný samouk, dala jsem si s Jančou jednu individuální hodinu. No a bylo to fantastické! Janča se pořád usmívá, povzbuzuje a motivuje. Zkušenost s ní mám skvělou a opravdu jí můžu z celého srdce a čistého svědomí doporučit všem, kdo se chce s hoopingem seznámit blíž. Mimo jiné Janča dokonce obruče vyrábí, takže nemusíte nikde na internetu hledat a pracně vybírat. Poradí Vám, obruč během lekce zapůjčí a pak klidně i ráda vyrobí.

 

jana obruc slacklineDala jsem si předsevzetí pro tento rok! Vyzkoušet jak se snese obruč a slack-line dohromady :). Zatím nevím, jak můj pokus dopadne, ale minimálně dodám fotky pro pobavení. Po mém nápadu na tuto kombinaci jsem našla fotku u Jany v jejím albu. Takže sice nebudu průkopníkem v této )()))oblasti, ale třeba další šiřitel :-)

Ráda sdílím kontakt na Janu Hrdinovou (Nany), která pořádá kurzu hoopingu a zároveň obruče s láskou vyrábí  – www.skolahoopingu.cz

 

Mezi základní benefity hoopingu patří:

  • Zpevnění břišních a zádových svalů
  • Zlepšení koordinace a fyzické kondice
  • Přirozené zeštíhlení celé postavy
  • Uvolnění stresu a negativních emocí
  • Rozproudění energie v pánevní oblasti
  • Zapojení obou mozkových hemisfér (probuzení kreativity, pozitivního myšlení a uvolnění)
  • Zvýšení sebedůvěry
  • Zlepšení sexuálního života