Vaginální mapování je účinná technika, ALE…..
Přidáno dne 9. 10. 2015

…. za mojí aktivní praxí bodyworkera zjišťuji, že vaginální mapování opravdu není něco, co nabízím hned při prvním setkání s novou klientkou jako “TOP” horkou vše-řešící techniku. Bohužel občas ženy zklamávám, pokud se ke mně objednají s tím, že “CHTĚJÍ to vaginální mapování, o kterém se píše v časopisech a na internetu”. Vysvětluji jim, že je třeba se na toto téma podívat ze širšího úhlu pohledu.

Snažím se příliš neškatulkovat, protože všichni jsme originál, a to, co se zdá na první pohled jasné, může být na druhý pohled zcela odlišné :). Přesto jsem si dovolila pro vaší lepší představivost, rozdělit moje klientky do třech skupin (a mluvím přímo o těch, které mě oslovily s žádostí o vaginální mapování).

  1. Ano, existují ženy, kterým bych techniku vaginálního mapování doporučila bez váhání hned při prvním sezení! Jsou to ty ženy, které znají vlastní tělo, umí si užívat milování, a jen si chtějí třeba rozšířit obzory a prozkoumat za pomoci bodyworkera vlastní tělo více. Mluvím o ženách, které více-méně zvládají vědomé uvolnění během milování a běžného života.
  2. Do druhé skupiny spadají ženy, kterým se snažím vysvětlit, že bych trochu polevila s urputnou touhou po této technice. Tyto ženy samy přiznávají, že jsou během dne myšlenkami stále v hlavě, a neumí se zbavit při milování sebe-kontroly. Sem bych mimo jiné zařadila určitě i ženy zneužívané či ponižované, zvlášťě pak, pokud nemají tuto nepříjemnou zkušenost z větší části zpracovanou jak na psychické, tak na fyzické rovině.
  3. Do třetí skupiny bych zařadila ty ženy, které spadají do druhé skupiny, ale během praktické části našeho sezení se jim podaří uvolnit natolik, že jejich tělo nás pozve k technice vaginálního mapování samo, aniž bychom to jakkoliv plánovaly.

Je nutné vyjít klientce vstříc za každou cenu?

Možná se někdo ptá, proč dělám takové drahoty s tím, zda udělat nebo neudělat to, oč mě klientka požádá. Odpověď je jednoduchá! Přestože mě moje práce živí, stále je to něco, co dělám s vědomím, že to chci dělat jak nejlépe dovedu. A jak můžu dělat něco nejlíp jak dovedu, pokud půjdu proti vlastnímu přesvědčení?

Moje doporučení

Jakožto sexological bodyworker jsem samozřejmě zastáncem dotýkat se intimních partií, nikoliv odpůrce :). A ano, vaginální mapování může přinést velké zázraky a může přinést mnoho poznání o sobě samé. A to dokonce i ženám, které neumějí pracovat s uvolněním a absolvují mapping hned při prvním sezení. Přesto každé ženě, která chce pomoci v oblasti intimity doporučuji, aby si svého bodyworkera vybírala za pomoci vlastní intuice, neboť každý bodyworker pracuje svým vlastním originálním způsobem a čerpá z těch zdrojů, které mu jsou blízké. Intuice je a vždy bude v mém případě nástroj TOP 1, a už dlouho je mým nejlepším pomocníkem jak v osobním, tak v pracovním životě, a proto tento “nástroj”, který nám byl dán v den narození, doporučuji používat všem 24 hodin denně. Zvláště pak, pokud se jedná o tak citlivé téma jako je práce s intimitou.