Kdo jsem

Jsem žena, kterou baví zkoumat pestrost života. Líbí se mi vnímat možnosti a příležitosti, které se kolem mě nacházejí. Ráda sleduji různé úhly pohledu na svět a jinakosti každého z nás. Snažím se jít cestou vlastní intuice a pokud možno se u toho co nejvíc smát :)

Co mě baví?

Moji přátelé ze zvířecí říše.
Zvířata jsou součástí mého života již od mého útlého dětství. Vždy jsem jim rozuměla víc než lidem, neboť zvířata velice jednoduše vyjadřují jejich přání a potřeby. Navíc jsou pravdiví a pro mě dobře čitelní. I když manipulují s člověkem, vždy je to naprosto zřejmé a ničím se netají :). Komunikace se zvířaty je pro mě snadná a radostná, miluji, když jsem jimi obklopená a trávím s nimi svůj čas. Dělá mě šťastnou být v jejich přítomnosti a vnímat jejich potěšení a relaxaci, když jim hladím kožich :).

Ráda poslouchám lidské příběhy. Zároveň velkou radostí mi dělá se potkat v kruhu přátel, a celou noc bubnovat, tančit a zpívat.

Jsem vděčnou hostitelkou. Ač nejsem zdatná kuchařka, dělá mi velkou radost připravit pohoštění pro přátele, vytvořit kouzelnou atmosféru a nabídnout jim příjemný prostor pro společné bytí.

Moje tělo miluje pohyb. Běhám a bosky se toulám lesem, tančím, zpívám…

Baví mě být. Baví mě hledat radost i v naprosto běžných denních situacích.

Relaxování a uvolňování těla. Miluji ten pocit, když se zaměřím pozorností do těla a vnímám jak se uvoňuje každá moje buňka. Ten pocit rozpuštění je k nezaplacení :)

Vzdělání

Vystudovala jsem střední školu ekonomickou a na VŠ se rozhodla nejít. Chtěla jsem zkoumat život s tím, co mi nabídne. Pět let jsem pracovala v rodinné nábytkářské firmě, a zároveň celou dobu uvažovala nad tím, v čem bych se dál chtěla vzdělávat. Nakonec jsem se rozhodla jít cestou, která mě nejen něco naučí, ale pomůže mi v mém stávajícím životě změnit zásadní věci.

Dříve jsem nikdy nechodila na masáže, bála jsem se doteků a nebyly mi příjemné. Dotek pro mě znamenal vnitřní ohrožení a vždy jsem šla do velké křeče. Začala jsem tedy tady. Dala jsem si intenzivní rekvalifikační kurz sportovních masáží, kde jsem byla 15 dní „pod palbou“ doteků ze všech stran :). Poté už mi život pod nos strkal příležitosti jednu za druhou. Pohybovala jsem se pravidelně na kurzech tantrických masáží, kde jsem nejdříve byla účastnicí, později asistentkou. Záhy pokračoval intenzivní několika-měsíční výcvik sexological bodywork za účasti zakladatele Josepha Kramera z Kalifornie.

Absolvovala jsem roční lektorský kurz vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství se specializací na tanec a cvičení a velkých míčích, který mi otevřel dveře k tématům kolem porodů a mateřství. Zpětně nechápu, kde jsem sebrala vnitřní odvahu kurz absolvovat (nemám zatím vlastní děti), zároveň jsem vděčná za vše co mi kurz předal!

Jsem certifikovaná lektorka metody 3×3 školy pánevního dna. Výuku jsem absolvovala u zakladatelky metody Renaty Sahani Skálové, kterou považuji za nejvzdělanější v této tematice zde v ČR.

Odborné vzdělání/kurzy/semináře:

 • certifikovaný výcvik sexological bodywork (Joseph Kramer – Kalifornie)
 • EASE – certifikovaný výcvik smyslných tantrických masáží
 • rekvalifikační kurz sportovní a rekondiční masáže akreditovaný MŠMT
 • lektorka metody 3×3 ze školy pánevního dna (Renata Sahani Skálová)
 • lektorský kurz vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství (rok a půl trvající kurz akreditovaný MŠMT)
 • kranio-sakrální terapie
 • relaxační holistická aroma-masáž
 • lymfatická masáž
 • medová masáž
 • relaxační masáž obličeje
 • indická masáž hlavy