Je pro některé ženy postel (bohužel) pouze divadelní scénou?
Přidáno dne 27. 04. 2014

„No kde začít… asi je se mnou něco špatně, necítím nic při milování a nebo když už občas cítím, tak je to spíš bolestivé“. Toto je věta, kterou slyším v poslední době velice často od mnoha žen, které mě navštíví. Obvyklý scénář je takový, že klientka mi skoro až provinile začne vyprávět o tom, že nic necítí, a že to teda asi normální není, když se všude v časopisech a na internetu píšou o těch všemožných a nemožných vaginálních orgasmech či multiorgasmech…. „A já dosáhnu maximálně toho klitoridálního“ líčí dál znepokojeně klientka.

Vždy se snažím zjistit, jaký vztah k sexu klientka má a už mě opravdu nepřestává překvapovat, když dostanu odpověď, že skrz sex dává partnerovi vlastní tělo na důkaz její lásky! Vždyť ona partnera přeci miluje a ví, že když mu “dá” sex, tak je poté partner šťastnější a je vůči ní více laskavější a pozornější. Samozřejmě jsou také další možnosti, proč žena muži poskytuje vlastní tělo k sexuálnímu uspokojení, přestože ona z toho nemá žádný požitek (a občas až bolesti). Je to například pocit, že nechce být označená za “frigidní”, protože tímto slovem se občas muži ohání po ženách, pokud jejich nadšení pro milování není tak velké jako to jejich. Některé ženy třeba říkají, že je to prostě normální s mužem spát, protože to dělají přeci všichni, tak žena naopak plní společenskou “povinnost”. Nebo prostě žena nechce, aby na ní muž příliš naléhal s jeho nevybouřenou sexuální energíí, tak mu čas od času svoje tělo půjčí na hraní. Těch důvodu, je samozřejmě mnohem více, ale tyto jsou jedny z nejčastějších, se kterými se setkávám.

Vždy jsem tušila, že ženy pro jejich atraktivitu v posteli před partnerem hrají občas divadlo (ať už méně či více), ale nenapadlo mě nikdy dříve přemýšlet nad tím, kam to může vést. Tato otázka u mě vznikla až po vyslechnutí mnoha příběhů, které si byly tolik podobné. Žena, která v posteli svým tělem a zvukem uměle vytváří v muži dojem, jak se jí to líbí a zároveň jak on je báječným milencem, píše vlastně již dějiny svého milostného života dopředu. Jen si to sami představte, že by za vámi někdo po několika letech vztahu přišel a řekl: „Miláčku, musím se Ti přiznat k tomu, že vlastně při sexu nic necítím a orgasmus jsem nikdy nezažila“…. To by byla velká rána a překvapení pro každého, že :)?! Ptala jsem se na to už několika mých kamarádů a všichni se shodli na tom, že by toto zažít snad ani raději nechtěli…..

clanek blogAno ano, pravda je důležitá, ale ne vždy to může ego chlapa unést, nehledě na to, že to může velice narušit důvěru pro další roky vztahu. Jenže pokud jste v tomto začarovaném kruhu, tak jak z něho ven? Předstírat dál? S pravdou na světlo ven? Já bych volila variantu na sobě začít více vědomě pracovat, zcitlivovat se, učit se komunikovat nejen s partnerem, ale také s vlastním tělem. Učit se naslouchat vlastním potřebám, ať už v intimním životě tak v tom běžném denním. 

Stále je možnost začít jinak

Milá ženo, pokud momentálně ve vztahu nejsi, a zároveň cítíš, že rezonuješ s výše napsanými řádky, zkus zvážit, zda do dalšího vztahu vkročíš s tím, že sundáš masku „dokonalé ženy“ a ukážeš se novému partnerovi opravdu taková jaká jsi, nebo zda zvolíš cestu divadelní hry, kdy se budeš celý život hlídat, aby náhodou partner nezjistil i to, co před ním niterně tajíš. Věř mi, není nic krásnějšího, než se svému muži odevzdat a uvolnit se do jeho obejmutí s pocitem, že sice není vše v tuto chvíli třeba tak úžasné jak bys chtěla, ale je mezi vámi důvěra a otevřenost, což samo o sobě vztah velice posiluje.

Chceš, aby partner mohl milovat tebe nebo uměle vytvořenou představu, kterou jsi si vymodelovala jako dokonalou ženu ve vlastní hlavě? Obáváš se, že když budeš sama sebou, tak uslyšíš od manžela, že jsi například frigidní? Tak pak zbývá poslední otázka – co s tím uděláš, aby se tvoje sexuální touha opět probudila a co uděláš proto, aby s tebou tvoje tělo začalo komunikovat a dokázala jsi v sobě objevit citlivost, která není mrtvá (opravdu!), ale pouze spí a čeká na probuzení?

Sdílejte, sdílejte, sdílejte :)

Milé ženy, budu vděčná za vaše příběhy a zkušenosti. Podělte se o to, jak jste začaly se svojí sexualitou pracovat a objevovat jí.  Pomohl Vám nějaký způsob terapie, tanec, speciální cvičení pro ženy, ženské kruhy? Můžete psát níže do komentářů a nebo na můj e-mail!