I tantrická masérka se ráda nechává opečovávat
Přidáno dne 21. 03. 2015

Znáte to přísloví o kovářovic kobyle, která chodí bosa? Už před delší dobou jsem si uvědomila, že by bylo smutné, kdybych o sebe nenechala pečovat, přestože pečuji v mé práci o ostatní. Našla jsem si báječnou masérku, ke které chodím 2-3x měsíčně a ona se o mě stará hodinu až dvě, tak jak si přeji – aromaterapie, reflexní masáž, relaxační či uvolňující masáž s olejem, tělové zábaly, práce s lymfou a mnoho dalšího,  z čeho si můžu vždy vybrat a užít si to.

Teď jsem posledních pár dní uvnitř sebe zažívala smutnější období, a tak mě napadlo, že nyní potřebuji změnu. Přála jsem si užít něco speciálního a proto jsem kontaktovala mojí kamarádku, kolegyni Lucku Sitařovou s prosbou o tantrickou masáž – přeci jen jsem si už dlouho žádnou takto “rozmazlující” masáž nedopřála a teď byla naprosto vhodná doba.

Můj záměr do masáže byl odpočinek, uvolnění a zároveň umět se projevit naprosto autenticky před ženou, ať už by to bylo cokoliv.

Protože je Lucka profesně také sexological bodyworkerka, odráží se to samozřejmě i na kvalitě její masáže a přípravě na ní. Před samotným tantrickým rituálem mi dala dostatek času na uvolnění v tanci a pohybu, který jsem potřebovala pro navázání hlubšího vnímání mého těla a zároveň odhození mých trápení, které mě v posledních dnech pronásledovaly. Opravdu jsem si to užila, protože tanec zbožňuji.

Samotný tantrický rituál mi v jednom momentě vehnal slzy do očí a já se rozpustila jako pěna na moři. Lucka mě opečovávala už od samého počátku s naprostou jemností a láskou, a já cítila, že tady bude teď jen pro mě, naprosto přítomná, nebude mě hodnotit a soudit a jen mě milovat takovou jaká jsem.

lucie

Masáž byla naprosto fantastická – Lucie na mě byla až magicky napojená a vždy dopředu věděla, co moje tělo potřebuje. Asi dvakrát jsem jí požádala, že bych byla moc ráda, kdyby se věnovala ploskám na mých nohou a poté dlaním, ale v mém případě spíš šlo o to, abych se učila lépe říkat co v daný moment cítím a co potřebuji – tato kvalita se poté nepromítá jen v masáži, ale celkově v životě.

Už od samého začátku rituálu a masáže jsem se držela  mého záměru být autentická, ať se děje, co se děje. Bože, jakou já zažívala vnitřní svobodu a radost :)! Dovolit tělu, aby reagovalo na dotek, přijímat aktivně a pouze neležet jako mrtvolka na stole. Užívala jsem si i to, jak jsem mohla sledovat můj vědomý dech, který byl většinou velice hluboký, ale občas se měnil, stejně jako kdybych si odfrkla potom, co položím dvacetikilové tašky na zem. Zároveň jsem pak naprosto intuitivně začala používat svůj hlas, různě skrz hlas vibrovat a nebo si lehce pozpěvovat společně s muzikou co hrála. Zdálo se mi, že jsem se kvalitou mé vnitřní radosti dostala do těla radostného dítěte, které si užívá naprosto přítomný okamžik tady a teď!

Masáž trvala určitě minimálně 2 a půl hodiny, ale já se několikrát přistihla při tom, že jsem se během vnímání prožitků v mém těle ztratila v čase, ztratila v prostoru a doteky se slévaly v jeden – moje tělo i duše zažívaly naprostou euforii. Nemluvím o sexuální energii, nemluvím o orgasmu, mluvím o euforii a extázi pramenící z naprosto čiré radosti a štěstí. Radost z doteku, který ke mně přicházel, a který jsem vnímala celou svojí bytostí.

Byla to zatím nejkrásnější masáž, z mé strany nejvíc autenticky prožívaná, kterou jsem kdy dostala. Lucii jsem sice fyzicky během mého prožitku nesledovala, ale cítila jsem, jak kolem mě poletuje jemně jako víla a její dotek bych jemností přirovnala ke křídlům anděla. I přesto, že občas použila dotek silnější (pro mě stále velice příjemný :-)), vždy jsem v něm

cítila mnoho lásky a vědomé pozornosti!

Ráda bych tímto článkem Lucii ještě jednou poděkovala a musím před ní, jakožto mojí kolegyní, sklonit obrovskou poklonu. Už teď vím, že i tento způsob relaxace zapojím do mého pravidelného programu :-)

 

Menší poznámka na závěr

Po masáži jsem si nechala od Lucie donést čokoládu, na kterou jsem dostala neskutečnou chuť. Nikdy, opravdu nikdy jsem si nevychutnala tak intenzivně tu sladkou chuť, která mi v ten moment přišla jako mega párty pro všechny moje chuťové buňky :-)