#

Seznamte se - zvířata na farmě

Lassie

Říká se, že nejvěrnější přítel člověka je pes. A musím souhlasit.

V roce 2012 jsem si přivedla z útulku domů tuto úžasnou fenku belgického ovčáka, která je se mnou téměř neustále. Cestuje se mnou autem, chodí na procházky s koňmi do lesa a samozřejmě ráda lenoší i na gauči. Je to velký hlídač, takže se nemusím bát, že by mě někdo ukradl :)

 

 

Elí

Elí jsem si pořídila v létě 2018 jako malou chlupatou vrtící se kouli. Je to belgická ovčanda, stejně jako Lassie. Ráda bych její pomoc ráda přivítala při přehánění ovcí z pastviny na pastvinu. Zatím projevuje známky pasení už od prvního dne, kdy jsem si jí dovedla domů :). Je to sebevědomá a mrštná slečna, která rozhodně nezkazí žádnou zábavu :)

 

 

 

Rebeka

Mladá a stále rozverná kobylka plemene welsh cob. Pokud na ní jedu na vyjížďku do lesa, dává mi často najevo, jak ráda by běžela. Ideálně hodně rychle! Pokud na ní však posadím malé dítě, jde pomalým a rozvážným krokem. Pečlivě se stará o jezdce začátečníky, ať už děti nebo drobnější ženy. Je to ideální koník pro jezdce do 70 kg.

Rozhodně je to nejhravější zvíře z celý farmy. Pořád něco olizuje, okusuje, zkoumá. Baví jí učit se novým věcem a chodit na procházky do lesa.

Mia

Mia se narodila v květnu 2018 kobylce Rebece. Je to první odchované hříbě na farmě!

Mia je sebevědomá a zvědavá kobylka, stejně jako její máma. Zatím objevuje všechno zajímavé, co svět nabízí a seznamuje se se zvířaty na farmě. Teprve za tři roky se začne pomalu připravovat k práci pod sedlem, do té doby si může užívat skotačení :)

 

 

Eric

Eric je mladý valach plemene irský cob, dovezený z irských pastvin. Přijel jako nepopsaný list papíru a po trpělivé společné práci nyní spolehlivě nosí na svém hřbetě i nejmenší (2 leté) děti, tahá s chomoutem vše co je třeba a teď už vozí i lidi na výlety s vozíkem. Eric je neskutečný pracant, který je rád ve společnosti lidí. Je ideálním koněm pro zrychlené lidi, kteří se chtějí uvolnit a zameditovat si. Eric totiž nikdy nic nedělá zbytečně rychle a je velice rozvážný.

Je to neskutečně citlivý a jemný obr, který vám ochotně splní každé vaše přání. Nemá rád prudké a násilné zacházení, to potom rychle utíká od člověka pryč. Naopak miluje pomalé hlazení kožichu a dlouhé hřebelcování. Eric v tuto chvíli uveze jezdce o váze 70 kg, ale až dospěje a zesílí, uveze jezdce klidně i o 20 kg těžšího. 

Snoopy

Snoopyho mám z celé party nejdéle. Je to valach plemene mini-appaloosa. Ve stádě je to občas pěkný divoch, k lidem se však chová velice klidně a přátelsky. Je to ideální poník pro děti do 6-8 let. Absolvoval se mnou několik výletů do lesní školky, dětského domova a do azylového domu pro matky s dětmi. Jen tak ničeho se nebojí, je odvážný a zároveň k dětem velice pozorný.

Lili

Lili je o rok starší sestra Snoopyho, plemene mini-appaloosa. Před rokem a půl se mi jí podařilo téměř náhodou zakoupit a od té doby u mě prožívá prázdniny. Když jsem jí dovezla domů, stranila se lidem, byla nedůvěřivá a celkově neochotná spolupracovat. Po mnoha měsících volna a pravidelného mazlení začala sama lidský kontakt vyhledávat.

Nyní je to milá a citlivá kobylka, která upřednostňuje introvertní děti. Ráda povozí děti od dvou let.

Little Lola

Lola se narodila v červnu 2018 naprosto nečekaně. Termín porodu jsem přesný neznala a tak jsem čekala, až mi ponička Lili řekne, že se už porod blíží. Potvůrka se umí chovat velice tajuplně, takže když jsem jednoho dne přišla na farmu, stálo proti mně malé hříbátko o hmotnosti asi jen 15 kg. Je opravdu mini-mini :).

Lola u mě na farmě bude cca 2 roky a poté poputuje do nového domova ke kamarádce na farmu, kde se na ní budou těšit její děti.

Karina

 

Karinu jsem dostala darem od pána, který se už o ní nemohl dál starat. Je to oslí dáma ve středním věku, která je vyšší než běžní oslíci zde v ČR. Uveze jezdce do 60 kg.  Umí tahat dvoukolovou sulku! Karina je ten nejmilejší oslík, kterého jsem kdy poznala. Ráda se mazlí, na oslici je víc než trpělivá a zároveň pracovitá. Je ideální i pro menší i větší děti, ráda komunikuje i s dospělými. Takový všestranný rodinný osel :)

V létě 2018 pojede na výlet za ženichem, v roce 2019 budeme očekávat narození oslíka!

Geert

Geert byl úplně první osel, kterého jsem si pořídila. Je to mladý rošťák procházející si pubertou. Nikdy ho nenechávám s nikým cizím bez dozoru, rád vymýšlí lumpárny. V mé přítomnosti se však chová vzorně a rád se nechá od kohokoliv vyhřebelcovat. Miluje lidskou společnost a rád je středem pozornosti. Vzhledem k jeho věku ho stále nechávám dospět, takže se na něm zatím nejezdí.

 

 

ovečky a kozy

Josefína – kříženka kamerunské ovce, miluje mazlení a žrádlo. Dává nádherná jehňata

Matěj – syn Josefíny, ničeho se nebojí a je schopen kvůli pomazlení lidi doslova pronásledovat

Janek – úplně první odchované jehně od Josefíny. Nejvíc si rozumí s malými dětmi kolem 2 let

Quentin – holandský kozlík. Místní maskot, který na sebe nikdy nenechá sáhnout :)

Magdalenka– kamerunská ovce, která si často žije svým vlastním životem. Ráda mlsá dobroty.

Kamil – kamerunský beran. Miluje dlouhé mazlení a už podle jeho obézního vzhledu je jasné, že nadevše miluje i žrádlo

Bohdanka – mladá kamerunská ovečka, která zatím objevuje svět

Vanda – mladá hravá koza

Valentýn – mladý hravý kozel

Karamelo – plemenný quessantský beran s velice klidným a milým charakterem. Ač by se rád nechal pomazlit, není to možné. Jakýkoliv fyzický kontakt s beranem zásadně zvyšuje šanci k počátku trkání, které mnohdy končí napadením člověka a velkými zdravotními problémy. NIKDY PROTO NEHLAĎTE PLEMENNÉ BERANY, I PŘESTO, ŽE SE TVÁŘÍ VELICE PŘÁTELSKY. Náš beran nikdy zatím netrkal, prosím, respektujte proto zákaz hlazení.

(všichni kozlíci a beránci, kromě plemenného berana Karamela, jsou kastrovaní. Je to jediný způsob, jak můžou společně v klidu žít bez rivality a případných úrazů. Zároveň mohou být mazleni dětmi – netrkají a trkat nezačnou :) )

Fotogalerie

Klikněte na obrázek a fotka se zvětší

 

ZPĚT NA INFORMACE O FARMĚ