#

Seznamte se - zvířata na farmě

Lassie

Říká se, že nejvěrnější přítel člověka je pes. A musím souhlasit. V roce 2012 jsem si přivedla z útulku domů tuto úžasnou fenku belgického ovčáka – tervueren, která je se mnou téměř neustále. Dříve se mnou všude cestovala, teď však nejraději lenoší doma v obýváku. Je to velký hlídač, takže se nemusím bát, že by mě v noci někdo ukradl :). Dříve byla velice úzkostná a nerada se mazlila s cizími lidmi. Dnes je to však starší milá dáma, která si pro pohlazení přijde naprosto ke každému. 

 

Elí

Mladá fenka belgického ovčáka – opět tervueren. Stejné plemeno jako je Lassie, jen bude v dospělosti menší. Záměrně jsem vybírala fenku z chovu zaměřeným na pasení ovcí, abych si mohla splnit jeden z mnoha snů a mít pracovního psa ke zvířatům. Elí se narodila 1/6/2018 na den dětí, a asi možná díky tomu se pořád usmívá a chce si hrát. Je to úžasná parťačka, která miluje lidskou společnost, ale není na ní závislá. Je to mladá, sebevědomá slečna, která zatím splňuje všechny požadavky na “dokonalého” psa :). Už mi často pomáhá na farmě při práci s ovcemi.

Rebeka

Mladá a stále rozverná kobylka plemene welsh cob. Pokud na ní jedu na vyjížďku do lesa, dává mi často najevo, jak ráda by běžela. Ideálně hodně rychle! Pokud na ní však posadím malé dítě, jde pomalým a rozvážným krokem. Pečlivě se stará o jezdce začátečníky, ať už děti nebo drobnější ženy. Je to ideální koník pro jezdce do 70 kg.

Po narození jejího hříběte se celkově zklidnila a s velkým nasazením je ve stádě alfa kobylou, která rozhoduje naprosto o všem. K lidem je však velice pozorná a vstřícná.

Mia

Mia se narodila Rebece v květnu 2018. Je to první odchované hříbě na farmě!

Mia je sebevědomá kobylka, stejně jako její máma a táta. Zatím objevuje všechno zajímavé, co svět nabízí. Miluje kontakt s lidmi a užívá si drbání kožichu :). Tři roky si může volně užívat dětství a teprve potom jí začnu připravovat pod sedlo a k práci s lidmi. Jsem zvědavá, jaké kvality mi nabídne. Zatím se do všeho hrne po hlavě, chce vše zkoumat a u všeho být jako první.

Eric

Eric je mladý valach plemene irský cob, dovezený z irských pastvin. Přijel jako nepopsaný list papíru a po trpělivé společné práci nyní spolehlivě nosí na svém hřbetě i nejmenší (2 leté) děti, tahá s chomoutem vše co je třeba a teď už vozí i lidi na výlety s vozíkem. Eric je neskutečný pracant, který je rád ve společnosti lidí. Je ideálním koněm pro zrychlené lidi, kteří se chtějí uvolnit a zameditovat si. Eric totiž nikdy nic nedělá zbytečně rychle a je velice rozvážný.

Je to neskutečně citlivý a jemný obr, který vám ochotně splní každé vaše přání. Nemá rád prudké a násilné zacházení, to potom rychle utíká od člověka pryč. Naopak miluje pomalé hlazení kožichu a dlouhé hřebelcování. Eric v tuto chvíli uveze jezdce o váze 70 kg, ale až dospěje a zesílí, uveze jezdce klidně i o 20 kg těžšího. 

Snoopy

Snoopyho mám z celé party nejdéle. Je to valach plemene mini-appaloosa. Ve stádě je to občas pěkný divoch, k lidem se však chová velice klidně a přátelsky. Je to ideální poník pro děti do 6-8 let. Absolvoval se mnou několik výletů do lesní školky, dětského domova a do azylového domu pro matky s dětmi. Jen tak ničeho se nebojí, je odvážný a zároveň k dětem velice pozorný.

Lili

Lili je o rok starší sestra Snoopyho, plemene mini-appaloosa. Před rokem a půl se mi jí podařilo téměř náhodou zakoupit a od té doby u mě prožívá prázdniny. Když jsem jí dovezla domů, stranila se lidem, byla nedůvěřivá a celkově neochotná spolupracovat. Po mnoha měsících volna a pravidelného mazlení začala sama lidský kontakt vyhledávat.

Nyní je to milá a citlivá kobylka, která upřednostňuje introvertní děti. Ráda povozí děti od dvou let.

Karina

 

Karinu jsem dostala darem od pána, který se už o ní nemohl dál starat. Je to oslí dáma ve středním věku, která je vyšší než běžní oslíci zde v ČR. Uveze jezdce do 60 kg.  Umí tahat dvoukolovou sulku! Karina je ten nejmilejší oslík, kterého jsem kdy poznala. Ráda se mazlí, na oslici je víc než trpělivá a zároveň pracovitá. Je ideální i pro menší i větší děti, ráda komunikuje i s dospělými. Takový všestranný rodinný osel :)

V létě 2018 pojede na výlet za ženichem, v roce 2019 budeme očekávat narození oslíka!

Geert

Geert byl úplně první osel, kterého jsem si pořídila. Je to mladý rošťák procházející si pubertou. Nikdy ho nenechávám s nikým cizím bez dozoru, rád vymýšlí lumpárny. V mé přítomnosti se však chová vzorně a rád se nechá od kohokoliv vyhřebelcovat. Miluje lidskou společnost a rád je středem pozornosti. Vzhledem k jeho věku ho stále nechávám dospět, takže se na něm zatím nejezdí.

 

 

Micina

Kdysi dávno na farmu přišla černo-bílá kočka bez ocasu, plná blech, nemocí a špinavého kožichu. Byla odvážná a chtěla se kamarádit, přestože jí občas proháněla moje fenka Lassie. Zabydlela se, uzdravila se, já jí odblešila, jen ocásek nedorostl :).

Žila na farmě  4 roky, dokud jí nepřejelo auto :(. Měla několik koťátek. Jedno z nich, nyní už dospělá kočka, žije v domě mých rodičů. Než jsme jí nechali vykastrovat, měla koťata. A jedno z nich, dnes už dospělá čičina, dnes se mnou žije ve Svaté Maří. Vnučka mojí první první úžasně vděčné miciny :)…. jo a její nejlepší kámoška je fenka Elí, ke které se jde každý den přitulit!

Vrnda

Přinesl mi jí řemeslník ze stavby s tím, že hledá kotěti nový domov. Je pěkný rozmachánek a nejraději se válí s hafany na matraci. Když jí pohladíte, vrní jako o život. Hlasitější kočku jste určitě ještě neslyšeli ;)

 

ovečky a kozy

Josefína – kříženka kamerunské ovce, miluje mazlení a žrádlo. Dává nádherná jehňata

Matěj – syn Josefíny, ničeho se nebojí a je schopen kvůli pomazlení lidi doslova pronásledovat

Quentin – holandský kozlík. Místní maskot, který na sebe nikdy nenechá sáhnout :)

Magdalenka– kamerunská ovce, která si často žije svým vlastním životem

Kamil – kamerunský beran. Miluje dlouhé mazlení a už podle jeho obézního vzhledu je jasné, že nadevše miluje i žrádlo

Bohdanka -miloučká kamerunská ovečka milující mazlení

Valentýn – mladý hravý kozel

Milouš – plemenný kamerunský beran s velice klidným a milým charakterem. Ač by se rád nechal pomazlit, není to možné. Jakýkoliv fyzický kontakt s beranem zásadně zvyšuje šanci k počátku trkání, které mnohdy končí napadením člověka a velkými zdravotními problémy. NIKDY PROTO NEHLAĎTE PLEMENNÉ BERANY, I PŘESTO, ŽE SE TVÁŘÍ VELICE PŘÁTELSKY. Náš beran nikdy zatím netrkal, prosím, respektujte proto zákaz hlazení.

(všechny kozlíky a beránky, kromě plemenného berana Milouše, máme kastrované. Je to jediný způsob, jak můžou společně v klidu žít bez rivality a případných úrazů. Zároveň mohou být mazleni dětmi – netrkají a trkat nezačnou :) )

Fotogalerie

Klikněte na obrázek a fotka se zvětší

 

ZPĚT NA INFORMACE O FARMĚ