#

Setkání se zvířaty pro děti i dospělé

Zvířata z mojí farmy milují lidskou společnost. Přijďte se s nimi seznámit a poznat jejich svět.

Proč jsem farmu vybudovala

Ve 13 letech jsem dostala od rodičů prvního vytouženého koně, a moje romantická představa o souznění duší mezi mnou a koněm se během krátké chvilky rozplynula na milion kousků. Většinu času jsem totiž ležela na zemi s naraženinami a nechápala co se děje. Přesto jsem se nevzdala a snažila jsem se zjistit, v čem dělám chyby. O 10 let později jsem se odhodlala vybudovat na Křivoklátsku svojí malou farmu, kde jsem najednou už koně měla tři a já začala vidět mnoho souvislostí z nového úhlu pohledu. Čas běžel, a o dalších 6 let později jsem měla zvířat již podstatně více. Farma nám začala byla těsná a tak bylo třeba stěhovat do většího prostoru na Šumavu do Svaté Maří :)

Mám na svém kontě velkou řádku zkušeností, některé jsou úsměvné, některé o trochu méně. Zkušenosti to ovšem jsou, a ráda bych se s vámi o ně podělila. Ukážu vám, jak se zvířaty komunikovat, vnímat jejich potřeby a myšlenky. Každé zvíře vám jasně řekne, co nastane za pár vteřin od daného momentu, takže i vy můžete dobře reagovat na jeho pohyby. Ukážu vám, že i zvíře vážící půl tuny může být pro vás bezpečné a zároveň fajn parťákem :)

Co vše se na farmě dozvíte

Každé zvíře je jedinečné, je to osobnost. Každý kůň je charakterem jiný, stejně tak oslík i ovečka. Někdo z nich je introvertní a stačí když je ve vaší blízkosti, nepotřebuje tolik fyzického kontaktu. Jiný naopak miluje drbání kožichu a miluje když ho hlasitě chválíte. Někdo vás bude pronásledovat na každém kroku a jiný bude pozorovat z dálky. Každý z nich má jisté preference, stejně jako lidé. Přesně vím, kdo z nich víc vyhledává společnost dětí a kdo dospěláků.

Můžete vidět, jak to vypadá, když zvířata žijí v ohradě všichni pohromadě, nejsou zavíráni do stáje a separování od sebe. Uvidíte je v co možná nejvíc přirozených podmínkách, které jim jsem schopná zajistit. I díky tomu uvidíte zdravé jedince, kteří mají ve stádě jasně určenou hiearchii a kterou respektují. Seznámíte s chodem jejich „domácnosti“, ukážu vám jak žijí se vším všudy :-)

Přemýšlíte o koupi koně a nevíte co se s tím všechno pojí? Ráda odpovím na všechny vaše dotazy a podělím se o moje mnohaleté zkušenosti!

Můžete si vyzkoušet

Výběr je z mnoha aktivit, závisí to na vašich preferencích. Někdo se chce se zvířátky jen pomazlit či je vyhřebelcovat, seznámit se s nimi. Pokud máte zájem o jízdu na koních/ponících/oslících, je to samozřejmě možné, je zde pouze limit pro jezdce do 70 kg.

Můžeme také spolu se zvířaty putovat  po okolní nádherné přírodě, a tento výlet může trvat dle dohody i několik hodin a zahrnovat svačinu/oběd. Svezete se, naučíte se zvíře bezpečně vézt ze země a celkově si užijete tento čas více komplexněji.

Pokud chcete porozumět tomu, jak se zvířata mezi sebou dorozumívají a jak mluví směrem k lidem, ráda vás naučím základy „zvířeco-mluvy“. Mnoho lidí má strach například z koní jen proto, že jsou velcí a nikdy dopředu neví, jak se kůň zachová. Ukážu vám, že není těžké poznat, kdy se kůň bojí, kdy chce zaútočit nebo kdy se chce pomazlit.

Můžeme také zvířata spolu nakrmit či vyčistit jim výběhy od bobků. Záleží, jak moc chcete práci kolem zvířat poznat do hloubky :). Toto už není počítáno do vašeho placeného času.

Moje farma neposkytuje

Nenabízím vyjížďky na koních, které jsou běžně nabízeny v agroturistických jízdárnách (začátečník si sám „řídí“ koně). V případě, že se budete chtít svézt na mých koních/ponících/oslících, vždy to budu já (příp. mnou určený člověk), kdo bude zvířeti ze země říkat, kudy má jít. Začátečník nedokáže dobře koni dávat instrukce, a já chci mým zvířatům během jízdy dopřát maximum psychické pohody. Jezdec navíc bude mít navíc dostatek čas věnovat se sám sobě a pohledu z koňského hřbetu s maximální bezpečností.

Jaká zvířata na farmě potkáte?

Koně, poníky, oslíky, ovečky, kozy, kočky a pejsky.

 

Více informací a fotek zde

Kolik zaplatíte?

Doprovod k dětem je zdarma. Pokud je dítě menší, je důležité, aby byl vždy přítomný alespoň jeden dospělý člen rodiny. U samostatnějšího dítěte to není podmínkou.

Cena je za čistý čas, který spolu strávíme ve společnosti zvířat a může zahrnovat např. hřebelcování zvířat, jízdu na ponících/koních, výlet se zvířaty do přírody, výuka jak se zvířaty komunikovat a další. Vše je o vašich preferencích a společné dohodě. Ideálně mi dopředu zavolejte a domluvíme se na tom, co by naše společné setkání na farmě mělo obsahovat. 

 

Individuální setkání

300 Kč / 30 minut – menší dítě, které neudrží u zvířátek tak dlouho pozornost + doprovod

500 Kč / hod – větší dítě + doprovod

500 Kč / hod – cena pro dospělého

500 Kč / hod – bodywork na koni POUZE pro ženy (co je to bodywork na koni?)

 

Skupinová setkání

600 Kč / hod – 2 děti + doprovod NEBO 2 dospělí
(v případě jízdy je k dispozici 1 kůň/poník. Jeden vede, druhý se veze, poté se prohodí. Kontakt se zvířetem po celou dobu zaručen pro všechny zúčastněné)

700 Kč / hod –  3 děti + doprovod
(k dispozici 2 koně/poníci – opět se zapojují všichni po celou dobu)