#

Smyslná tantrická masáž

Tantrická masáž má v naší zemi mnoho podob a názory na ní jsou až neskutečně různorodé. Nechci mluvit o této masáži v obecném měřítku, ale naopak se slovy zaměřit na to, co tato masáž znamená v mém vlastním podání a co si z masáže můžeš odnést za zkušenosti či poznání. 

Co pro mě znamená pojem tantrická masáž?

Hluboký nádech, hluboký výdech……ten pocit bytí ve vědomé přítomnosti. Nechat věci plynout, hlavou přestat analyzovat myšlenky. Nechat tělo aby se mohlo vyjádřit, cítit, dovolit mu pohyb a radost z doteku.

Představ si kočku a to, jak jí pomalu hladíš od hlavy až ke špičce ocasu. Co dělá její tělo? Jak reaguje na tvůj dotek? Určitě ve své představě vidíš zvíře, které naprosto s přesností reaguje tělem na tvůj dotek a dává ti najevo, jak si to užívá. Vnímáš ten její prožitek z radosti z doteku?

Při běžné masáži je zvykem, že klientka leží, nehýbe se, dýchá velice mělce a během toho se masérka dotýká jejího těla. Při mé masáži ti otevřu bezpečný prostor k tomu, aby sis mohla dovolit být výše popisovanou kočkou :). Samozřejmě, pokud budeš chtít 2 hodiny ležet, nehýbat se a pasivně přijímat doteky, i to je v naprostém pořádku. Pokud budeš mít ale zájem, ráda ti ukážu jednoduché možnosti jak pracovat s dechem, pohybem a hlasem, které ti pomohou prohloubit prožitek z masáže. To, v jaké intenzitě si dovolíš je využít, je jen na tobě. Mě samotné trvalo poměrně dlouho, než jsem se tzv. kočkou stala, proto mám velké pochopení pro všechny ženy, které potřebují jít vlastním pomalejším tempem.

Tantrická masáž pro mě také znamená možnost vstoupit do změněného stavu vědomí, do extatické radosti a potěšení. Je to práce s životní (sexuální) energií uvnitř těla.

Při masáži pro mě určitě není důležitá nahota a rozhodně není podmínkou. Pro intenzivní prožitek je zapotřebí pouze můj pozorný dotek a tvoje chuť si ho užít :). Pokud se rozhodneš být během masáže nahá, je to vítáno a zaručuji ti intenzivnější prožitek z masáže.

Co od masáže očekáváš?

Jaký je tvůj záměr, se kterým přicházíš na masáž?

Stejně jako u jakékoliv jiné masáže mě vždy zajímá záměr, se kterým za mnou přicházíš. Masíruji intuitivně a je pro mě tedy důležité vědět, co ti má masáž přinést.

Chceš si jen odpočinout a nechat se hýčkat? Ráda by ses naučila víc vnímat vlastní tělo a zvýšila jeho citlivost? Hledáš inspiraci do svého partnerského života? Záměrů je mnoho a zde jsem ti jich pár pro příklad uvedla :)

Jak může masáž probíhat?

Moje masáž drží pouze rámec naší dohody, tvých přání a záměru. Vše ostatní už je pouze intuitivní záležitost a nechávám moje ruce volně plynout po tvém těle.

Ráda do masáže zapojuji ve vodě nahřáté teplé žínky, které ti do hloubky uvolní svaly a pomůžou ti vypnout myšlenky uvnitř tvojí hlavy.

Budu také tvoje tělo rozmazlovat jemnými kožešinkami a peřím, aby sis mohla odplout na jemné, ale intenzivní vlně příjemné radosti :)

Samozřejmě nesmí chybět nahřátý voňavý olej, se kterým ti detailně namasíruji celé tělo a uvolním zatuhnuté svaly. Nečekej žádnou silovou sportovní masáž, naopak spíš pomalejší relaxační s občasnými lehce dynamickými prvky pro rozproudění energie v těle.

Miluji etnické hudební nástroje a jemné zvonkohry. I ty občas vsunu na pár okamžiků do masáže, protože dokážou tvojí pozornost víc ukotvit v přítomném okamžiku.

Ráda během tantrické masáže uctívám celé ženské tělo, takže oproti klasické běžné masáži, svojí péči směřuji (po naší předchozí dohodě) také k tvým prsům a intimním partiím. Masáž je velice citlivá, jemná a pro tebe bude jistě inspirativní ;).

Je pro mě velice důležité, aby jsi v mojí přítomnosti mohla zahodit všechny společenské masky a vzorce o tom, co jak má či nemá být. Dovol si prožít vše co cítíš a netlač se do ničeho, co by v tobě vytvářelo stres a napětí. Dovol si experimentovat, dovol si říct “ano” a klidně chvilku zkus říct “ne”. Co to s tebou udělá? Jaké to bude vědomě rozhodovat o tom, co chceš či nechceš svému tělu dopřát? Čím lépe se naučíš vyjadřovat svoje potřeby, tím lépe si můžeš užívat (nejen partnerský) život! 

Často kladené dotazy

Strach ze sexuálního vzrušení během masáže. Co s tím?

Všechny projevy těla jsou během masáže v pořádku. Nesnaž se, prosím, nic škatulkovat dle běžných společenských norem, a řešit, co je či není správné. Já, masérka, nemám v tomto směru žádné předsudky. Pokud máš s čímkoliv starosti, určitě si o tom můžeme před masáží promluvit.

Důležité je, aby masáž probíhala s uvolněným tělem a bez zbytečných myšlenek v hlavě :)

Jak může tantrická masáž obohatit tvůj život?

Změna ve vnímání vlastního těla, láskyplnější vztah k sobě samé a pocit sebe-přijetí.

Lépe prozkoumáš vlastní tělo a objevíš nové erotogenní zóny.

Můžeš se naučit pracovat  s dechovými technikami, které posléze můžeš aplikovat do tvého intimního života. Vědomá práce s dechem tvoje tělo oživuje a přináší do něj extatické stavy.

A mnoho dalšího…. :)

Co se od klientky očekává během masáže?

Žádné očekávání nemám!

Mám pro tebe vyhraněný dopředu dohodnutý čas, a je jen na tobě, jak si ho budeš chtít užít :)

Hlavní rozdíly mezi tantrickou
a erotickou masáží

Pozn. erotickou masáž vyhledávají převážně muži. Tantrickou masáž muži, ženy i páry

Erotická masáž Tantrická masáž
Čas 30-60 minut základ je alespoň 90 minut (pro muže), ideálně však alespoň (pro muže i ženy) 120-180 minut
Průběh klient se může dotýkat masérky

masérka používá při masáží nejen ruce, ale také celé své tělo -“klouže” vlastním tělem po těle klienta

Dotek je jednosměrný. Dotýká se pouze masérka klienta/klientky, a klient pouze přijímá doteky (nevrací je). Masérka nemasíruje klienta/klientku vlastním tělem.
Záměr sexuální uvolnění – ejakulace u mužů, orgasmus u žen Klient/klientka se učí lépe vnímat vlastní tělo, cirkulovat a kultivovat sexuální energii a celkově rozvíjet vlastní sexualitu.

Tato masáž by měla být primárně o sebepoznávání.

ZPĚT NA MASÁŽ PRO ŽENY