#

Bodywork na koni pro ženy

Jak to celé vzniklo

Při mé praxi v masérně jsem občas vnímala jisté limity, když jsem masírovala ženy a vyučovala sexuologickou práci s tělem. Snažila jsem se nějakou dobu hledat možnosti, jak ženám nabídnout i mimo masérnu (ideálně v přírodě), možnost jak se hluboce spojit s vlastním tělem a prohloubit celkový prožitek z čistého bytí.

A pak mě to po nějaké době praštilo přímo do nosu. Koně! Vždyť právě oni jsou zvířata, která se běžně používají při hipoterapii a jsou nepostradatelnými pomocníky jakožto terapeutická zvířata. Jejich úkolem je pomáhat uvolňovat svaly a psychiku člověka. A tak se ve mně zrodil nápad, jak ženám pomoci začít lépe vnímat jejich vlastní tělo!

Co je u nás žen předpokladem pro hluboký a extatický prožitek (nejen) z milování?

Dle mého názoru je to být pozorností v přítomném okamžiku, umět se uvolnit, dovolit si vzdát se kontroly a odevzdat se. Nechat tělo tančit v přítomnosti s tím co přichází, bez zbytečného zasahování rozumem do toho, jak by se co mělo dít.

Pokud má žena v životě hodně stresu, svaly v těle jsou v tenzi (napětí), tak pak je komunikace s vlastním tělem komplikovaná. A jak má taková žena nechat vlastní tělo komunikovat s tělem partnera, když necítí sama sebe? Mám vypozorované, že ženy, které mají rozvinutou jejich sexualitu, dokážou zároveň skvěle vnímat jejich tělo během celého dne. Umí s ním komunikovat, znají jeho potřeby a v případě, že někde něco bolí, ví co mají tělu dopřát a jak ho uvolnit.  Za mě je toto ideální stav, ve kterém když budeme všechny ženy fungovat, celý svět se začne měnit k lepšímu ;)

Jak bodywork na koni probíhá

Při prvním setkání tě nejdřív seznámím s koněm, na kterém budeš jezdit. Naučím tě, jak koně přivézt z výběhu, jak ho vyčistit a jak vnímat signály se kterými na tebe promlouvá. Je důležité, aby ses s koněm seznámila dříve, než tě poveze na jeho zádech. Oboustranná důvěra je velice důležitá. Zároveň ti ukážu, jak získat respekt koně, aby s tebou byl rád a mohla ses na něj spolehnout.

Už během prvního setkání si na koni zajezdíš. Já se postarám o to, aby kůň věděl kudy má jít a jakou rychlostí. A ty se budeš moc soustředit pouze na svůj vlastní prožitek. Provedu tě slovem dovnitř tebe samotné, aby ses mohla se sebou dobře spojit. Lépe začít vnímat svoje tělo. Je uvolněné? Je někde zatuhnuté a případně kde? Co uvnitř sebe cítíš v tento daný moment? Jak reaguje tvoje tělo na zastavení či lehké zrychlení koně? Zamrzne a nebo pohyb následuje…. to a mnoho dalšího ode mne uslyšíš, až se na koni povezeš. Budu ti dávat dostatek času, aby jsi uvnitř sebe odpovědi hledala. A já ti poté pomůžu jak tělo uvolnit, pokud se nebude chtít vzdát kontroly. Budeš mít ode mne taky dostatek tichého prostoru, kdy si sama budeš plout uvnitř svého těla, uvnitř prožitků a já ti do ničeho nebudu mluvit. To, aby sis sama mohla najít to, pro co sis ke mně přišla.

A co kůň, co on ti může přinést? Bude to tvůj parťák na této cestě. Kůň oproti člověku je přirozeně uvolněnější, a pohyb jeho těla pomůže krásně rozpohybovat to tvoje. Navíc jeho uvolnění se může pomalu přenést i do tvého těla, pokud si dovolíš jeho pohyby následovat.

Kolik zaplatíš?

Do ceny se započítává celkový čas strávený ve společnosti koně. V případě, že se neznáme, můžeme si nejprve popovídat u čaje a tento čas se nezapočítává do ceny.

 

Cena 500 Kč/60 minut 

První setkání trvá obvykle 90-120 minut

Další setkání je 60 minut, pokud sama neřekneš, že chceš víc ;)